“Az én Benedek Elek mesém” rajzpályázat végeredménye:

Alsó tagozat: 1. Nyárádi Kincső 2. Balogh Patrícia 3. Kató Blanka

Felső tagozat: Amrein Bettina és Pécsi Dorina 2. Hénel Richárd 3. Palov Ilona

Különdíj: Nyárádi Mendel

Iskolánk 8. osztályos csapata (Amrein Lara, Biszak Ákos, Hénel Richárd, Pollák Zita Kisanna) meghívást kapott a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei eredményhirdetésére. A 7. osztályosok csapata (Balogh Eszter, Nemcsényi Janka, Ozsváth Éva, Tar Bence Huba) a 17. helyen végzett.

Biszak Olivér és Ozsváth Éva is továbbjutott a Megyei Matematikaverseny 2. fordulójába.

Ozsváth Éva bejutott a Bátaszéki Matematikaverseny 2. (területi) fordulójába.

Iskolánk 8. osztályos csapata (Amrein Lara, Biszak Ákos, Hénel Richárd, Pollák Zita Kisanna) 5. helyezést ért el a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei összesítésében!

Németh Zsanett okleveles elismerésben részesült a Kékmadár rajzpályázat díjkiosztó ünnepségén. A megyei pályázatra 250 alkotás érkezett, 150 rajzot állítottak ki és korcsoportonként a legjobb három pályázót díjazták. A díjazottak mellett néhányan oklevelet kaptak színvonalas munkájuk elismeréseként.

Hetedik osztályos csapatunk (Balogh Eszter, Nemcsényi Janka, Németh Dániel, Ozsváth Éva) a 7. helyen végzett a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulójában. A 8. osztályosok “Babcsírák” csapata (Amrein Lara, Biszak Ákos, Pollák Zita Kisanna, Nyul Mariann) a 13. helyen végzett, a “Hidas Gyöngyei” csapat (Amrein Bettina, Hannl Zsanett, Pécsi Dorina) a 16. lett, a 6. osztályosok (Balogh Dominik, Fényes Kende, Mészáros Adél, Ozsváth Bendegúz) 34. helyezést értek el, az 5. osztály csapata (Biszak Olivér, Kőhalmi Kevin, Kőhalmi Laura) pedig 35. helyen végzett a versenyben.

A Pécsváradi Kodolányi János Német Nemzetiségi Általános Iskola és AMI által szervezett „Szép olvasási” versenyen  a 4. osztályosok között Fényes Hunor 2. helyen végzett, Nyárádi Kincső pedig 1. lett! A 3. osztályosok versenyében Balogh Patrícia 3. helyezett lett.

A “Természet ritmusa az évszakokban” rajzversenyen Nyárádi Kincső 2. helyezést ért el!

Iskolánk III. korcsoportos csapata veretlenül zárta a Bozsik Intézményi Program körzeti fordulóját.

Csapatverseny: 1. 8. osztály 2. 7. osztály 3. 6. osztály

Pollák Zita Kisanna 5.helyen végzett a Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett EU vetélkedőn!

2018. december 15-én sportnapot szerveztünk az alsós és felsős tanulóinknak. Az eseményen az alsó tagozatos tanulók vegyes csapatokat alkotva váltóversenyeken mérték össze erejüket, a felsős tanulók pedig kézilabda és labdarúgás sportágban vetélkedtek.

Eredmények:

kézilabda mérkőzések bajnoka a 8. osztály lett. A gólkirályi címet Hénel Richárd kapta, a legjobb kapus pedig Biszak Ákos lett. (A tanár-diák mérkőzésen fölényesen győztek a tanárok.) 🙂

Labdarúgásban a 7. osztályosok csapata végzett az 1. helyen. A gólkirály Németh Dániel lett, a legjobb kapus pedig Nagy Martin(A tanárok és szülők csapata fordulatokban gazdag mérkőzésen döntetlent engedélyezett a diákok számára. )

A Hidas Néptánc Egyesület, Hidas Község Önkormányzata és a Benedek Elek Német Nemzetiségi Általános Iskola által meghirdetett “Hull a pelyhes” meseíró verseny végeredménye: 1. Németh Zsanett 2. Kérő Benett 3. Inhof Áron

A Megyei Matematikaverseny döntőjében Ozsváth Éva az 5. helyen végzett a 7. osztályosok versenyében, Biszak Olivér pedig az 5. évfolyam összesítésében lett  10. helyezett.

Biszak Olivér bejutott az Arany János verseny  országos döntőjébe! A döntőt március 24-én, vasárnap 10.00 órától 13.00 óráig rendezik Budapesten, a Budapesti Műszaki Egyetem Központi Épületében (Budapest XI., Műegyetem rakpart 3.)

Iskolánk  Lovász Kata, Nyárádi Kincső, Kőhalmi Dominik, Inhof Áron, Németh Zsanett összeállítású csapata továbbjutott a “Vigyázz, kész, pénz!” vetélkedő 2. fordulójába!

Balogh Nóra különdíjat kapott a Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett Mátyás prózamondó versenyen!

A német nemzetiségi versmondó versenyen az alábbi eredmények születtek:

Alsó tagozat: 1. Németh Zsanett 2. Nyárádi Kincső 3. Balogh Patrícia

Felső tagozat: 1. Biszak Olivér 2. Ozsváth Éva 3. Haramia Balázs

Különdíj: Emődi Gergő

Ozsváth Éva bejutott a NyelvÉSZ verseny megyei döntőjébe!

Biszak Ákos, Biszak Olivér, Nyárádi Kincső és Ozsváth Éva is meghívást kapott a “Szondi József” Területi Matematika Emlékverseny eredményhirdetésére!

Iskolánk csapatai eredményesen szerepeltek a Solymár Imre Városi Könyvtár által szervezett sajtótörténeti vetélkedőn!

Eredmények: 1. Biszak Ákos-Hénel Richárd 2. Hannl Zsanett-Pollák Zita Kisanna 3. Balogh Eszter-Balog Beáta 5. Amrein Bettina-Pécsi Dorina

Tanulóink szép eredményekkel zárták a Szondi József Területi Matematika Emlékversenyt!

Eredmények:

Nyárádi Kincső 2. helyen végzett, Biszak Ákos, Biszak Olivér és Ozsváth Éva pedig 3. lett évfolyamában!

A Víz Világnapja alkalmából meghirdetett pályázat eredményei:

Fotópályázat: 1. Berényi Nóra-Palkó Zsófia 2. Biszak Olivér 3. Haramia Balázs

Rajzpályázat:

1. osztály: 1. Kató Blanka 2. Varga Tifani 3. Vajda Szabolcs
  2. osztály: 1. Nagy Noel 2. Orsós Márton
  3. osztály: 1. Lovász Kata-Balogh Patrícia 2. Varga Károly Ákos 3. Bella Noémi-László Noémi
  4. osztály: 1. Nyárádi Kincső-Németh Zsanett 2. Orsós Márk-Kőhalmi Dominik 3. Inhof Áron

Biszak Olivér 10. lett az Arany János Tesztverseny országos döntőjében! Az országos döntőt Budapesten, a Budapesti Műszaki Egyetem Központi Épületében rendezték, ahol tanulónk a megszerezhető 30 pontból 20 pontot elérve végzett az előkelő 10. helyen!

Iskolánk Lovász Kata, Nyárádi Kincső, Kőhalmi Dominik, Inhof Áron, Németh Zsanett összeállítású csapata továbbjutott a Vigyázz, kész, pénz! vetélkedő regionális középdöntőjébe.

Az iskolai versmondó verseny eredményei:

I. osztály: 1. Vajda Szabolcs 2. Varga Tifani 3. Videcz Dusán

II. osztály: 1. Kovács Bendegúz 2. Nagy Noel 3. Klem Máté és Emődi Gergő

III. osztály 1. Lovász Kata 2. Balogh Nóra 3. Kérő Benett

IV. osztály 1.Nyárádi Kincső  2. Németh Zsanett 3. Inhof Áron

Ozsváth Éva a 22. helyen végzett a NyelvÉSZ verseny megyei döntőjében!

Tanulóink három érmet szereztek az Aparhanti Általános Iskola asztalitenisz versenyén!

Eredmények:

IV. korcsoport (lányok): 1. Ozsváth Éva, 3. Balog Beáta

IV. korcsoport (fiúk):      2. Németh Dániel

Iskolánk csapatai eredményesen szerepeltek a Györei Templom Általános Iskola által szervezett “Ki tud többet Magyarországról?” vetélkedőn:

Az Ozsváth Éva, Balog Beáta, Balogh Eszter összetételű csapat 4. helyen végzett, a László Dorina, Nemcsényi Janka, Ömböli Virág összeállítású csapat pedig 5. lett a vetélkedőn.

Három tanulónk is dobogón végzett a geresdlaki tagiskola versmondó versenyén!

A 3. osztályosok versenyében Lovász Kata 2. helyen végzett, Kérő Benett pedig 3. lett. A 4. osztályosok versenyében Nyárádi Kincső 2. helyezést ért el!

Iskolánk Lovász Kata, Nyárádi Kincső, Kőhalmi Dominik, Inhof Áron, Németh Zsanett összetételű csapata 2. helyen végzett a “Vigyázz, kész, pénz!” vetélkedő regionális középdöntőjében!

Iskolánk csapata arany minősítést kapott a “Ki a legökosabb?” vetélkedőn. A Cikói Perczel Mór Általános Iskola által szervezett környezetvédelmi versenyen az Amrein Bettina, Ozsváth Éva, Hannl Zsanett, Pollák Zita Kisanna összetételű csapat képviselte iskolánkat.

Tanulóink eredményesen szerepeltek az iskolánkban rendezett “Kisiskolák regionális tanulmányi versenyen”.

Eredmények:

Matematika-logika: 1. Szabó Eszter (Cikó) 2. Csóti Csanád (Mórágy) 3. Nyárádi Kincső

Csapatverseny: 1. Kunbaja 2. Orfű 3. Aparhant, Mórágy, Hidas (Nyárádi Kincső, Németh Zsanett, Fényes Hunor)

Magyar-szövegértés: 1. Ziegler Csenge (Aparhant) 2. Szabó Hunor (Mórágy)  3. Bányai Laura (Györe)

Csapatverseny: 1. Györe 2. Aparhant 3. Mórágy

A versenyen három megyéből 10 csapat vett részt, közel 50 tanulóval!

Iskolánk labdarúgói 5. helyen végeztek a Kis iskolák sportversenyének körzeti tornáján!

Nyárádi Kincső  megyei 2. helyezett lett   az Országos Balesetmegelőzési Bizottság által meghirdetett  “A mobil várhat” rajzpályázaton!

Két tanulónk is arany minősítést kapott az Iregi Népdaléneklési Versenyen!

Díjazott tanulóink: Mészáros Adél és Nyárádi Kincső!

Tanulóink szép eredményeket értek el a Mecseknádasdon megrendezett Területi Sakkversenyen!

Sági Kristóf 2. helyen végzett, Magyar Tibor Patrik pedig 4. lett!

Kézilabdázóink 2. helyen végeztek a Kis iskolák sportversenyének megyei döntőjében.

Iskolánk csapata 2. lett a második alkalommal megrendezett Hidas Kupán!

Végeredmény:

1.Cikó 2. Hidas 3. Nagymányok 4. Geresdlak

Legjobb játékos: Biszak Olivér (Hidas)

Nyárádi Kincső 3. helyezett lett az “Egyedül is közlekedem” rajzpályázaton! A pályázatra közel 300 pályázat érkezett, Kincső az alsó tagozatosok versenyében részesült díjazásban.